MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı astsubay alımı başvuru sonuçları açıklandı. MSB 2019 yılı dış kaynaktan astsubay alımı ön başvuru sonuçları ile 2018 yılı dış kaynaktan bando sınıfı astsubay temini kayıt hakkı kazananların listesi açıklandı.

Astsubay alımıyla ilgili MSB Pertem üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda ön başvuru sonuçları ile 2018 yılında bando astsubay alımı sonuçlarında kayıt hakkı kazananların açıklandığı ilan edildi. 

2019 yılı dış kaynaktan astsubay alımı;

MSB tarafından yapılan duyuruda daha önce başvuruda bulunan adayların seçim aşaması faaliyetlerine çağrılmasıyla ilgili duyuru yayımlandı. Sonuçları açıklanan adaylardan başarılı olanlar için seçim aşaması faaliyetleri 10 Aralık 2019 ile 13 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Genel kültür sınavına girecek adayların MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde 10 Aralık gününde hazır olmaları gerekmektedir. Seçim aşamasına çağrılan adayların Çağrılan adayların puan sıralamasına göre esas alınacak şekilde sonuçlar açıklanmış olup başvuru sahiplerinin yüzde 20'si KPSS P3 puanına göre, yüzde 80'i de KPSS P93 puanına göre sıralama yapılmıştır.

MSB tarafından yapılan duyuruda seçim aşamasına gelecek adayların başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de getirmeleri gerekmektedir. 

2018 yılı dış kaynaktan bando sınıfı astsubay temini kayıt hakkı kazananlar;

Aynı gün içinde MSB tarafından yapılan duyurulardan birisi de 2018 yılı için bando sınıfında astsubay alımında kayıt hakkı kazanan adayların kayıt yaptırmasıyla ilgilidir. 

Önceki aylarda bando sınıfı için seçim aşamaları yapılmış ve değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralaması esas alınarak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemektedir. Başvuru sonucuna göre kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan astsubay adaylarına, "Sınıfında Başarı Sıranız-1 Kayıt Hakkı Kazandınız" şeklinde sonuç açıklama cümleleriyle ifade edilmiştir.

2019 yılı dış kaynaktan astsubay alımı duyurusu için tıklayın. 2018 yılı bando sınıfı astsubay alımı duyurusu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum