MSB Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Kayıt Duyurusu

MSB Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Kayıt Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Temin tarafından Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli er alımları kapsamında yeni duyuru yayımlandı. Buna göre DKK sözleşmeli er alımı kesin kayıt detayları haberimizde yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK” 2020 yılı sözleşmeli er alımları kapsamında yeni duyuru yayımladı. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda sözleşmeli er alımları kapsamında kesin kayıt ve eğitim işlemlerine dair detaylar belli oldu. İşte MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK sözleşmeli er alımı kayıtları ve eğitim detayları.

DKK Sözleşmeli Er Alımı Seçim Aşamaları

MSB tarafından yapılan duyuruda Eylül-Ekim 2020 aylarında gerçekleştirilen Türk Silahlı Kuvvetlerine TSK Sözleşmeli Er Alımı için seçim aşamalarının tamamlandığı bilgisine yer verildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yerleşen sözleşmeli erler için kayıtlar alınacak.

Sözleşmeli Er Eğitimleri

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yerleşen adayların eğitimleri iki yerde yapılacak. Kayıtlar için 14 Aralık ve 22 Ocak 2020 tarihleri ilan edildi. İzmir için 14 Aralık, İskenderun için ise 22 Ocak’ta sözleşmeli er adaylarının katılış yapmaları gerekiyor.

Kovit-19 Tedbirleri

14 ve 22 Aralık tarihlerinde İzmir ve İskenderun’da adayların belirtilen saat aralıklarında kesin kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Yoksa hakları kaybolacak. Halen askerde olan ve sözleşmeli er alımını kazanan adayların terhisleri yapılarak kayıt yapması için gönderileceklerdir. Eğitimlere katılış yapabilmek için adaylardan HES kodu istenecektir.

Koronavirüs Tedavisi veya İzolasyonda Olanların Durumu

İzmir ve İskenderun için belirtilen tarihlerde kovit-19 tedbirleri kapsamında halen tedavide olanlar, evde izolasyonda olanlar,  temaslı adaylar bir sonraki eğitime katılacaklardır. Adayların bu sebeplerden dolayı hak kaybı yaşamamaları için DKK Personel Başkanlığına dilekçe göndermeleri gerekiyor.

Kayıt İçin gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet fotokopisi, 6 adet vesikalık fotoğraf, İkametgah ilmühaberi, Adli Sicil Raporu, Terhis Belgesi, Mezuniyet Belgesi, Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılmış olması gerekiyor.

DKK Sözleşmeli Er Alımı Kayıt Duyurusu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.