MSB Dış Kaynak Subay Alımı Yapıyor! İnternet Başvuru Ekranı

MSB Dış Kaynak Subay Alımı Yapıyor! İnternet Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” dış kaynaktan Subay alımları için başvurular internet üzerinden alınıyor. Subay alımına kimler başvuru yapabilir? Subay alımı şartları ve tüm detaylar haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Personel Temin tarafından Türk Silahlı Kuvvetler “TSK” bünyesinde 2021 yılı dış kaynak subay alımı e-Devlet başvuruları alınıyor. TSK dış kaynak Subay alımına kimler başvuru yapabilir? Dış kaynak subay alımı şartları ve başvuru süreci haberimizde.

Dış Kaynak Subay Alımları Başvuru Tarihleri

MSB dış kaynak subay alımları için adaylar başvurularını 14 Şubat 2021 tarihine kadar e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir. MSB dış kaynak personel alımı için adaylar başvurularını MSB personel temin internet adresi üzerinden e-Devlet şifreleri ile yapmaları gerekiyor.

Dış Kaynak Subay Alımı Şartları

Adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak, subay naspedilmek için 926 sayılı TSK personel kanunundaki şartları taşımak, dış kaynaktan başvuran adaylar için fiziki yeterlilik testinde (FYT) başarılı olmak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak ve kılavuzda yer alan diğer şartları sağlamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek gerekiyor

Subay Alımı Mezuniyet Şartı

Adayların hukuk fakültelerinden veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Subay Alımı Yaş ve Sağlık Şartı

1 Ocak 2021 tarihi itibarı ile Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak gerekiyor. Ayrıca dış kaynaktan başvuru yapan ve seçim aşamalarında başarılı olan adaylar, TSK ve JSGA Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan TSK Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından sağlık raporunu almak üzere hastaneye sevk edilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.