MSB En Az İlköğretim 2022/2 Askeri Personel Alımı 27 Mart Son

MSB En Az İlköğretim 2022/2 Askeri Personel Alımı 27 Mart Son

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 2022/2 dönem olmak üzere sözleşmeli er alımı başvuruları 27 Mart’ta sona erecek. İşte sürece dair tüm detaylar.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” bünyesinde 2022 yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımı yapıyor. Sözleşmeli er alımı başvurularına dair detayları, başvuru şartlarını ve süreci İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte başvuru kılavuzu, ekranı ve diğer tüm bilgiler:

MSB sözleşmeli er alımı başvuru (genel şartlar)

2022/2 KKK sözleşmeli er alımı için Türk vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak şartları yer alıyor.

Kara Kuvvetleri askeri personel alımı yaş şartları

Adayların sözleşmeli er alımı için en az ilköğretim mezunu olan adaylardan askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlar için 25 yaşını bitirmemiş olmak şartı bulunmaktadır. Bu kapsamda 1 Ocak 1997 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir.

Öçte yandan askerlik hizmetine başlamamış ya da askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak şartı var. Bu kapsamda 1 Ocak 1997 tarihi ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğan adaylar başvuru yapabilecektir.

Sözleşmeli er-erbaş nedir?

İşte sözleşmeli er ve erbaşlıkla ilgili kısa kısa bilgiler:

sozlesmeli-er.jpg

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri

Adaylar başvuru iş ve işlemlerini online olarak aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden 27 Mart’a kadar tamamlayabileceklerdir. İşte gerekli başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

KKK sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzuna HEMEN TIKLA: https://isilanlarikariyer.com/d/file/meb-sozlesmeli-er-alimi.pdf

MSB başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum