MSB Hava Deniz ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Uzman

MSB Hava Deniz ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Uzman

Milli Savunma Bakanlığı Lise, Önlisans ve Lisans Mezun Uzman Erbaş Alımı ilanı yayınladı. Başvurular Başlamış olup 30 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar askeriye Eğitim sonrası dağıtım yapılarak yerleştirilecektir. KPSS şartı bulunmamaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava olmak üzere on binlerce uzman erbaş olarak personel alacaktır. Başvuracak adaylar Lise, Ön lisans ve Lisans mezunu olması gerekmektedir. Başvurmak için Sayfa sonuna link adresi yerleştirilmiştir.

Başvuru fiziki kontrol (boy ve kilo oranlarının kontrolü), kayıt kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, uygulamalı sınav (Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarınca uzman erbaş sınıflarından belirlenen branşlar için) hastane sevk ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşur.

Adaylar başvurularını 19 Ağustos – 30 Eylül 2017 tarihleri arasında İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silah altında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. (Seçim aşamaları tarihleri bilahare internet adresinden bildirilecek olup adayların adreslerine çağrı mektubu ve elektronik posta gönderilmeyecek, gazete ilanı verilmeyecektir.)

Başvuracak adaylarda bazı şartlar: Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş (26 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) ve Askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olması gerek.

Başvuruda istenen belgeler: Başvuru dilekçesi internet adresinde yer almaktadır), Nüfus cüzdan fotokopisi, Fotoğraflı özgeçmiş, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi ve Başvuruyu destekleyecek diğer belgeler (Kurs, Sertifika v.b.) olması şart.

Alınacak personeller Milli Savunma Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilecek ve başvurusu kabul edilen adaylar arasında yeterlilik sınavı yapılacaktır. ilan kılavuzunda bulabilirsiniz.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum