MSB K.K.K. 2020/1 Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Ekranı! En Az İlkokul

MSB K.K.K. 2020/1 Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Ekranı! En Az İlkokul

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 2020/1 sözleşmeli er alım ilanı yayınlandı. Sözleşmeli er alımı başvuru ekranı açıldı. En az ilkokul mezunu adaylar bu alıma başvuru yapabilecektir. Kontenjan verilmediği üzere ihtiyaç kadar.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2021 yılı Sözleşmeli Er başvuru kılavuzu yayınlanarak başvuru kabul etmeye başladı. En az ilkokul mezunu adaylar bu alıma başvuru yapabilecek. MSB Sözleşmeli er alımı başvuru ekranı açılarak aktif halde başvuruları kabul ediyor. Başvuru ekranı sayfa onunda sunuldu. kara kuvvetleri uzman erbaş alımı da olunca sizleri bilgilendireceğiz.

Değerli Adaylar;

Bu kılavuzda Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe ilişkin genel bilgilere, kimlerin başvuru yapabileceğine, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına, seçim aşamaları, değerlendirme ve sınıflandırma faaliyetlerinin nasıl yapılacağına yer verilmiştir.

Sizde en az ilköğretim mezunu olup; Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1995 tarihinden sonra doğanlar). Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar) ve diğer başvuru şartlarını taşıyorsanız bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyarak Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru Koşulları:

(1)Türk vatandaşı ve erkek olmak.

(2) En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak.

(3) Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihinden sonra doğanlar). Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar)

Sözleşmeli Er Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını MSB pertem internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dâhilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra Ek-4’te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (askerlik hizmetinin en az 3 aylık bölümünü tamamlayanlar nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum