MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023/1 Sözleşmeli Er Alımı Başladı (En Az İlköğretim)

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023/1 Sözleşmeli Er Alımı Başladı (En Az İlköğretim)

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK bünyesinde 2023 yılı 1. Dönem sözleşmeli er alımı başvuruları alınmaya başladı. Kimler MSB sözleşmeli er alımına başvurabilir. İşte detaylar.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2023 yılı (2023/1. dönem) sözleşmeli er başvuru kılavuzu yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı başvuru süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık.

KKK sözleşmeli er alımı başvuru genel şartları

Türk vatandaşı ve erkek olmak, Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden     her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve kılavuzda belirtilen diğer hususlara haiz olmak gerekiyor.

MSB askeri personel alımı başvuru mezuniyet-yaş şartları

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1998 tarihinden sonra doğanlar), askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1998 tarihi ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğanlar) gerekiyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı başvuru süreci

2 Ocak 2023 itibarıyla KKK sözleşmeli er alımı için başvurular online olarak yapılabilecektir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımında dikkat edilecek hususlar ve tercih detayları da şu şekildedir:

Adaylar MSB Personel Temin sayfasında başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapmaları gerekiyor (Haberimizin hemen altındaki “başvuru ekranı”). Ardından giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek “Bilgilerim” kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor.

Ardından adaylar tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir. Sözleşmeli Er Alımına ait satırı tıklayarak başvuru/tercih yapacaktır. Tercih ekranında tercih önceliğine göre tüm tercihler (tüm sınıflar tercih edilecektir) mutlaka sıralanacak, sıralama işlemini tamamladıktan sonra Tercihlerimi Göster butonuna tıklayarak başvuru/tercihlerini kontrol edecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum