MSB KPSS 60 İle Astsubay Alımı Başvuruları Başladı!

MSB KPSS 60 İle Astsubay Alımı Başvuruları Başladı!

Milli Savunma Bakanlığı, 2019 yılı için dış kaynaktan muvazzaf astsubay alım ilanı yayımladı. 8 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan askeri personel alımında başvurular başladı. MSB astsubay alımını kadın erkek adaylar için yapacağını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, subay alımından sonra 2019 yılı için dış kaynak muvazzaf astsubay alımı başvurularını da 8 Ekim 2019 itibariyle başlattı. MSB tarafından yapılacak astsubay alımı için başvuru kılavuzu da yayımlandı.

MSB astsubay alımı başvuru tarihleri ve şekli:

Milli Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı astsubay alım ilanına başvurular Bakanlığın Personel Temin Sistemi'nden yapılacak. Bugün(8 Ekim) başlayan başvurular için son tarih ise 24 Ekim 2019'dur.

Başvuru yapacak adaylar, MSB personel temin sitesine e-devlet üzerinden giriş yapacaklardır. Açılan sayfada adaylar; eğitim bilgilerini, çalışma bilgilerini, aile bilgilerini doldurduktan sonra astsubay alımı için sınıf tercihinde bulunacaklardır. Tercihler adayların mezun olduğu lisans ya da önlisans programlarına göre yapılacaktır. Tercihler öncelikli yapılacaktır. Yani en çok istenilen sınıflar ilk sıralara yazılacaktır.

Adaylar, tercih işlemini bitirdikten sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini gözden geçireceklerdir. Tercih yapan aday Tercihlerim sayfasında yer alan kayıtlı tercihlerini görebileceklerdir.

MSB astsubay alımı başvuru şartları:

Milli Savunma Bakanlığı astsubay alım ilanına başvurmak isteyen adayların öncelikle ön lisans bölümlerinden mezunlar için 25 yaşından lisans bölümünden mezunlar için 27 yaşından büyük olmayan adaylar başvuruda bulunacaklardır.

Adayların başvurularının olumlu değerlendirilmesi için sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmaması ve sebebi farketmeksizin Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olması gerekmektedir.

Sözleşmeli er statüsünde olan adaylar ise sözleşme tarihi bitmeden TSK'dan kendi kusurlarından dolayı ayrılmışsa astsubay alım ilanına başvuruda bulunamayacaklardır. Ancak kendi isteği ile sözleşmesini yenilememiş olmak veya en az 3 yıl görev yaptıktan sonra ayrılmış olmak astsubay alımı için engel değildir.

Astsubay alımı için KPSS şartı:

MSB astsubay alımında 2018 veya 2019 yıllarında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı'nda P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar adaylar ile 2018 yılında gerçekleştirilen ortaöğretim önlisans KPSS P93 puan türü en az 60 olan adaylar başvuracaktır.

Yayımlanan ilanda astsubay bando sınıfına başvurular için KPSS şartı aranmamaktadır. Bando sınıfına başvuracak adaylar daha sonraki tarihlerde bakanlıkça yapılacak Genel Kültür Genel Yetenek sınavından en az 50 puan alması gerekecektir.

MSB Astsubay alım ilanı başvuru kılavuzu için tıklayınız. Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı astsubay alım ilanına başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum