MSB Lise Mezunu Astsubay Alımı Başvuru Ekranı? Kimler Başvurabilir

MSB Lise Mezunu Astsubay Alımı Başvuru Ekranı? Kimler Başvurabilir

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı MSÜ lise mezunu astsubay alımları kapsamında başvuru ilanı yayımlandı ve başvuru ekranı açıldı. Lise mezunu astsubay alımlarına başvuru kimler yapabilecek? Lise mezunu astsubay alımları başvuru tüm şartları.

Lise mezunu astsubay alımı başvuruları alınıyor. Peki kimler astsubay alımlarına başvuru yapabilecek. Milli Savunma Bakanlığı “MSB” lise mezunu astsubay alımı başvuru süreci, başvuru şartlar ve tüm detaylar bu haberimizde sizler için hazırladık. MSB 2021 yılı astsubay alımı başvuru ekranı ve astsubay alımı şartlarına dair tüm ayrıntılar.

Astsubay Alımı Başvuruları

Adaylar başvurularını 23 Şubat 2021 tarihine ödeme işlemlerini ise 24 Şubat 2021’a kadar yapabileceklerdir. Başvuru ücreti 110 TL’dir. Geç Başvuru Günü işlemleri 3 Mart 2021 tarihinde olacaktır. Ücret ise % 50 artırımlı olacağı unutulmamalıdır.

Lise Mezunu Astsubay Alımı Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

Yaş Şartı: Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak gerekiyor.

Mezuniyet Şartı: Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2021 yılında Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2019 ve 2020 yılında mezun olmak gerekiyor. 2018 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

Astsubay MYO başvuru için ÖSYM tarafından 4 Nisan 2021 tarihinde yapılacak 2021 MSÜ Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2021-MSÜ)katılmış ve bu sınavdan MSB’ce belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak gerekiyor.

ÖSYM Başkanlığınca yapılacak 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2021-MSÜ) katılan adaylar, Astsubay MYO tercihlerini, MSB tarafından adaylara duyurulacak tarihler arasında Personel Temin internet sitesinden yapabileceklerdir.

Sınav Puanı Şartı: Astsubay MYO için ÖSYM Başkanlığınca yapılacak olan 2021-YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ne katılmış ve MSÜ’nün teklifi doğrultusunda MSB’ce belirlenecek 2021-YKS TYT taban puanı almış olmak gerekiyor.

2020 MSÜ Başvuru kılavuzu.

Astsubay - Subay Alımları VİDEO HABERimiz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.