MSB Öğrenci Temini Seçim Aşamaları Duyurusu

MSB Öğrenci Temini Seçim Aşamaları Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adaylar için duyuru yayınlandı.

MSB tarafından yayınlanan duyuruya göre Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 8 – 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşti.

msb.jpg

Sağlık raporu işlemleri devam ediyor

Sağlık raporu işlemleri ise devam etmektedir. "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" veya "DİĞER FAKÜLTELERDE ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kararlı sağlık raporu alan adaylar kayıt hakkı elde edecekleri belirtilmektedir.

Hak kaybına uğramamak için bunu yapmalısınız

"DİĞER FAKÜLTE ASKERİ ÖĞRENCİ OLAMAZ" kararlı rapor alan adayların hak kaybına uğramamaları için "2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu" dikkatle okumaları ve alt tercihlerine yerleşebilme, ek yerleştirme hakkı verilmesi ve bir sonraki yıl yerleşememiş aday olarak değerlendirilmeleri için kılavuzda belirtilen esaslara göre ÖSYM Başkanlığı'na dilekçeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Eksik evrakı olanlar ne yapacak?

Eksik evrakı olan adayların işlemlerini kolayca tamamlamaları için kayıt yaptırmaya gelirken e-devlet şifrelerini bilmeleri gerekmektedir.

Adayların üniversiteye kesin kayıt işlemleri intibak eğitimi sonunda yapılacak yemin töreni sonunda yapılacaktır.

Sonuç sayfası.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.