MSB On Binlerce Askeri Personel Alımı

MSB On Binlerce Askeri Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden yayınladığı askeri personel alımı ilanında kadın adayların da başvuru yapabileceği şekilde on binlerce personel alımı yayınladı. Subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er kadrolarına alım yapılmaktadır

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden on binlerce personel alımı ilanı yayınladı. Subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er kadrolarına alım yapılmaktadır. Subay alımlarına kadın adaylar da başvuru yapabilmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adayların subay ve astsubay alımları için 11 Eylül 2017, uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı için 30 Eylül tarihlerine kadar Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

En az ilköğretim mezunu, erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği Milli Savunma Bakanlığı askeri personel alımları için adaylarda aranan şartlar şöyle açıklanmıştır:

Erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği subay alımı için adaylarda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sivil okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak, hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak, en az 4 yıllık eğitim veren fakülte/yüksekokul bölümlerinden mezun olmak, lisans düzeyi mezunlar için 1 Ocak 1990 ve sonrası, lisansüstü düzeyi mezunlar için 1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak gerekmektedir. KPSS P3’den en az 60 puan almış olma şartı da yer almaktadır.

Sözleşmeli er alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, 1 Ocak 1992 ve 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğmuş olmak, askeri okullardan ve TSK’den her ne sebeple olursa olsun uzaklaştırılmamış olmak, en az 164 cm boyunda ve 51 kg olmak gerekmektedir.

Uzman erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, 1 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olmak, askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olmak, 2016 veya 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSSP93, KPSSP94 ve KPSSP3) girmiş olmak, en az 164 cm boyunda ve 51 kg olmak şartları yer almaktadır.

Astsubay alımı için adaylarda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, herhangi bir sebepten dolayı TSK’den uzaklaştırılmamış olmak, yapılacak sınavlarda başarılı olmak, en az 2 yıl süreli yüksekokul/fakülte bölümlerinden mezun olmak, 2 yıllık bölüm bitiren adaylar için 1 Ocak 1992 ve sonrası, 4 yıllık bölümleri bitiren adaylar için 1 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olmak gerekmektedir. KPSSP93 Ön Lisans veya KPSS P3 Lisanstan en az 60 puan almış olma şartı yer almaktadır.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum