MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Belli Oldu! Sınav Aşamaları 

MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Belli Oldu! Sınav Aşamaları 

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2021 yılı 1. dönem Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK sözleşmeli er alımları kapsamında başvuru sonuçları açıklandı. Adaylar hangi sınav aşamalarına katılacak. İşte sözleşmeli er alımı başvuru sonucu seçim aşamaları.

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK 2021/1. dönem sözleşmeli er temini kapsamında başvuru sonuçları açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini sınavları 8-22 Mart ile 29 Mart – 16 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav Takvimi

Koronavirüs salgını dolayısıyla seçim aşamasına planlanan adaylar gruplar halinde sınavlara çağrılacağı açıklamasına yer verildi. Bu kapsamda iki grup halinde sınav tarihleri şu şekildedir:

Birinci Grup:08 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir.

İkinci Grup: 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında sınavlara girecektir. Aşağıdaki başvuru sonucu alanından sınav yer ve tarih bilgisine erişim sağlayabilirsiniz.

Sözleşmeli Er Alımı Sınav Aşamaları Nelerdir?

Evrak Kabul, Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü), Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat, Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

Başvuru Belgelerine Dikkat!

Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

Sözleşmeli er alımı sınavına gelirken adayların getirmesi gereken belge ve diğer detaylar şu şekildedir: Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte fotokopilerini getireceklerdir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) ile tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları "Durum Bildirir Tek Hekim Raporu"nu getirmeleri gerekmektedir.

HES Kodu Uygulaması

Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodlarını (pembe kapaklı dosya üzerine yazılı olarak veya QR Kodu çıktısı) yanlarında getirecektir. Adaylar sınava geldiklerinde nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacaktır.

HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacaktır.

HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 16 Nisan 2021 tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.

Başvuru Sonucu ve duyuru metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum