MSB Subay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

MSB Subay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı dış kaynaktan muvazzaf subay alımı başvuru sonuçları açıklandı. Önbaşvuru yapan adaylardan sınıf kontenjanına göre 10 katı aday arasına girenler Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetlerine ç

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı için dış kaynaktan subay alımı duyurusu yayımlamış ve başvuru sürecini tamamlamıştı. Bugün itibariyle adaylara SMS bilgilendirme sistemi ile subay alımı önbaşvuru sonuçlarının açıklandığına dair mesaj gönderildi.

Sonuç açıklama sisteminde adayların seçim aşaması için katılacakları tarihlere yer verildi. Adaylar sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti, yüzme testine girecek adayların ise mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerektiği belirtildi.

Pratisyen Tabip, Diş Hekimi ve Eczacı sınıfına başvuru yapan adaylar genel kültür ve genel yetenek sınavları 06 Kasım 2019 tarihinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacak.

Adaylar P3 puanı sıralamasına göre çağrıldı. Her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday Milli Savunma Bakanlığı subay alımı seçim aşaması faaliyetlerinde ter dökecek.

Seçim aşaması faaliyetleri Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde gerçekleştirilecek.

Subay alımı ön başvuru sonucu ve sınav tarihinizi öğrenmek için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.