MSB Subay Astsubay Alımları Yarın Son! Lise Mezunu İnternet Başvuruları

MSB Subay Astsubay Alımları Yarın Son! Lise Mezunu İnternet Başvuruları

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde 2021 Milli Savunma Üniversitesine subay ve astsubay öğrenci alımları için artık son güne girildi. Adaylar başvurularını 23 Şubat 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir. Detaylar haberimizde.

2021 yılı Milli Savunma Üniversitesi MSÜ için Astsubay MYO'lara lise mezunu astsubay alımları ile Harp Okullarına lise mezunu subay alımları için artık sona gelindi. Adaylar başvurularını 23 Şubat Salı günü olmak üzere tamamlamaları gerekiyor

Subay alımları Harp Okullarına kadın ve erkekler için başvurular alınacak. Astsubay alımları Astsubay MYO’lara sadece erkek adaylar için olacak.. Subay ve astsubay öğrencisi olmak için başvuru şartları ve tüm süreç haberimizde.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Lise mezunu olup veya bu yıl mezun olacak öğrenciler subay ve astsubay alımları için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

Harp Okullarına Girişte Puan: 2021 yılı  (YKS) 1. Oturumu olan TYT'ye girmeleri gerekmektedir. 200 puan şartı vardır. 2020-YKS TYT sınavına girmiş, 200 ve üzerinde puan almış adaylar ÖSYM’nin belirlediği diğer şartları taşıması halinde 2021-YKS TYT oturumuna katılmayabilirler.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına Girişte Puan: 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan TYT girmeleri gerekmektedir. 200 puan gerekiyor. 2020-YKS TYT sınavına girmiş, 200 ve üzerinde puan almış adaylar ÖSYM’nin belirlediği diğer şartları taşıması halinde 2021-YKS TYT oturumuna katılmayabilirler.

Astsubay MYO ve Harp Okulları için MSÜ'nün bu yıl için de taba puan belirleyebileceği unutulmamalıdır

Başvuru Şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Çifte vatandaşlığı olan adaylar sınava başvurabilirler ancak, Harp Okulları/Astsubay Meslek Yüksekokullarından mezun olacakları tarihe kadar diğer vatandaşlıklarından vazgeçmeleri gerekeceğini göz önünde bulundurmalıdırlar.).

Yaş Şartı: Başvuru yapacaklar için gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 yaşında olmak, Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak gerekiyor.

Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Kadın öğrenciler, sadece Harp Okullarına (HO) alınacağından kadın öğrencilerin, en fazla 20 yaşında olmaları gerekmektedir.

Mezuniyet Şartı: Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2021 yılında Harp Okulları ve Astsubay MYO kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2019 ve 2020 yılında mezun olmak gerekiyor.

2020 MSÜ Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.