MSB TSK Astsubay Alımı! Subay ve Sözleşmeli Er Duyurusu

MSB TSK Astsubay Alımı! Subay ve Sözleşmeli Er Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde astsubay alımı yapılıyor. MSB TSK içerisinde Kuvvet Komutanlıklarına yerleştirilecek olan subay ve sözleşmeli er ile alakalı ayrıca duyurular yayınlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri için astsubay alımı ilanı yayınlandı. Başvuruları ilan yayınlanması ile birlikte başlamış olup 25 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. MSB TSK bünyesinde subay alımı ve sözleşmeli er alımı için yerleştirme ve eğitim duyuruları açıklandı.

Astsubay Alımı Kılavuz İlanı

01 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a)Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1995 ve daha sonraki doğumlular) , (b) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular).

Yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO (1)’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (yurt içi eş değer programlar dikkate alınmayacak, lisans mezunu adayların mezun olduğu program kaynak okul programı olarak kabul edilecek, lisans mezunu adayların mezun olduğu ön lisans programları kaynak okul programı olarak kabul edilmeyecektir.).

Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın TABLO (1)’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar, (bu durumda olan adaylar; başvuru ekranından “Eğitim Bilgileri” başlığının altında bulunan ‘Eğitim Bilgisi Ekle’ butonuna tıklayarak açılan penceredeki bilgileri girecek, daha sonra ‘Ekle’ düğmesine tıklayarak girdiği bilgileri kaydedecek, müteakiben “Eğitim Bilgileri” alanında bulunan ‘Diploma/Denklik Bel. Yükle’ butonuna tıklayarak, önceden taratılmış denklik belgesini sisteme yükleyecektir, söz konusu belgeyi sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 Ön Lisans puanı en az 60 olanlar, 2019 ve 2020 KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek KPSS P3 puanı esas alınacak, lisans mezunlarının KPSS P93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2018 yılı ve öncesi KPSS puanları kabul edilmeyecektir.)

Bando sınıfına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak Genel Kültür Sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır. Bu maksatla Bando sınıfına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak, bu sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.

Astsubay İçin Başvuru Zamanı

Adaylar ön başvurularını 25 Aralık 2020 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, MSB personel temin internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online)olarak yapacaklardır. Şahsen,  posta ile, dilekçe ile veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Subay alımı Seçim Aşaması Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesine Dış Kaynaktan 2020 Yılı Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Adayı Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 14 - 18 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday ilgili ALES puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.

Sözleşmeli Er Kayıt ve Eğitim İlanı

Yerleştirilen adayların eğitimleri İzmir ve İskenderun'da olmak üzere iki grup halinde yapılacaktır. Birinci grupta bulunan adayların 14 Aralık 2020 tarihinde İzmir Er Eğitim Merkezi Komutanlığına, ikinci grupta bulunan adayların ise 22 Ocak 2021 tarihinde İskenderun Er Eğitim Alayı Komutanlığına katılış yapması gerekmektedir. Katılış ve kayıt işlemleri yukarıda belirtilen tarihlerde Kovid-19 tedbirleri kapsamında 08.30-11.30 saatleri arasında yapılacak, ilan edilen gruba ait tarihlerde kayıt yaptırmayan adayların kayıt hakkı iptal edilecektir. Hali hazırda silahaltında bulunan adaylar birliklerinden erken terhis işlemine tabi tutularak hizmet durum çizelgesi hazırlanarak kayda gönderilecektir.

MSB Pertem üzerinden işlemler yapılacaktır. Tüm askeri alım ilanları anlık cebine gelsin istiyorsan (kamu personeli alımı) cep uygulamamızı indiriniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum