MSB Uzman Erbaş ve Onbaşı Alımı Başvuruları

MSB Uzman Erbaş ve Onbaşı Alımı Başvuruları

Milli Savunma Bakanlığı tarafından mevcut personel ihtiyacının karşılanması için birbiri ardına personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 2020 yılı sözleşmeli er alımı başvurusunun başlamasının ardından duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda uzman erbaş ve uzman onbaşı olmak isteyenler için başvuru imkanı sağlanacağı belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine sözleşmeli er alımı yapılacağı belirtildi. Askerlik şartı olmadan yapılan sözleşmeli er alımında uzman erbaş ve uzman onbaşı olmak isteyenler için de iyi haber geldi.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı (MSB PERTEM) resmi internet adresi sayfasından yayımlanan duyuruda TSK bünyesine sözleşmeli er alımı başvurusunun başladığı belirtildi. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada uzman erbaş ve onbaşı alımlarının 2023 yılına kadar olmayacağını söylemişti. Bakan Akar açıklamasında alımların iç kaynaklardan gerçekleştireceğini söyledi. 

Bu açıklama sonrası sözleşmeli er alımı ilanı yayımlandı. Uzman erbaş ve onbaşı olmak isteyenler, sözleşmeli er alımına başvuru yaparak KKK bünyesinde sözleşmeli er olabilir, daha sonra kurum içi yapılacak uzman erbaş ve onbaşı alımlarına müracaat edebilirler. 

Başvuru Şartları

Sözleşmeli er alımında askerlik şartı yok. En az ilkokul mezunlarından yapılan alımda yaş şartı şu şekilde:

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihinden sonra doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar), Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından, Firar, amir veya üste fiili taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, 22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak şartları aranmaktadır.

Başvuru ekranı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum