MSB Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Alımı Yapıyor

MSB Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı İlköğretim Mezunu Uzman Onbaşı İle En az Lise Mezunu Uzman Çavuş Alımı Yapacağını Duyurdu. KPSS şartı ilanlarda yer almadı.

MSB Uzman Çavuş alımları uzun süredir beklenmekteydi. Milli Savunma Bakanlığı yayınladığı personel temin duyurusunda beklentilere cevap verdi. Yayınlanan duyuruda hem Uzman Onbaşı hemde Uzman Çavuş alımı yapılacağı belirtildi.

İlana internet ortamında yapılacak olan başvurular 15 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. İlan başvuru adresi ve başvuru kılavuzu haberimizin sonunda yer almaktadır.

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2017 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş, ayrıca K.K.K.lığında halen sözleşmeli erbaş/er olarak görev yapanlardan uzman onbaşı/uzman çavuşluğa alım yapılacaktır.

Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Adaylar eğitim seviyelerine göre belirtilen statüye başvuru yapabilecektir. Uzman onbaşı adayları için en az ilköğretim veya ortaokul mezunu olmak, Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu olmak.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak. 21 Kasım 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar başvurabilecek.

Uzman Erbaş Olma Süreci; Başvuru, ön fiziki kontrol, kayıt-kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, sağlık raporu
ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşur.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
38 Yorum