MSB ve MSÜ En Az Lise Mezunu 4 Bin TL Maaşlı Memur Alıyor

MSB ve MSÜ En Az Lise Mezunu 4 Bin TL Maaşlı Memur Alıyor

Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Üniversitesi tarafından en az 4 bin lira maaş ile lise mezunu memur alımı yapılacaktır. MSB ve MSÜ alımı yapılacaklar hangi iş pozisyonunda alım yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu 4 bin TL maaş ile memur alımı yapıyor. Alım yapılacak pozisyonlar hangileri olduğu detayları haberimizde.

2019’un son günlerinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan memur alımı için başvurular 31 Ocak’a kadar devam ediyor.

İlanlar kapsamında mühendis, uzman, öğretmen, tekniker ve psikolog alımları için eğitim şartı lisans mezuniyetidir. Adaylardan KPSS şartı aranmaktadır.

Hizmetli, berber, garson, terzi ve veri hazırlama işletmeni gibi pek çok pozisyona ise lise mezunu alımlar yapılacaktır. Bu adayların ortaöğretim KPSS puanları olmalıdır.

Alınacak olan adaylar Kuvvet komutanlıklarında istihdam edilecektir. Ankara, İstanbul, Kocaeli, batman, Diyarbakır, Tokat, Burdur ve Yalova illerinde görev yapacaktır. Bu nedenle adaylar başvuru yaparken çalışacakları ili de gözetmelidir.

Başvuru Usulü;

4 kişi tarih lisans mezunu GİHS sınıfında istihdam edilecek uzman ya da 1 kişi ilgili lisans bölümü mezunu THS sınıfında istihdam edilecek kütüphaneci gibi tüm detaylar ilanda belirtilmiştir. Tüm ilanlarda yukarıdaki örnekteki gibi detaylar yer almaktadır. Hatta adaylardan aranan özel eğitim şartları, sertifika bilgisi veya uzmanlık gibi detaylar da belirtilmiştir. Adaylar ilanları inceleyerek başvuru şartlarını sağlıyorsa başvuru yapmalıdır.

Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. 31 Ocak günü mesai bitimine kadar başvuru yapmak mümkündür. İlanlar kapsamında onlarca personel alımı yapılacaktır. Memur olmak isteyenler MSÜ üzerinden ilanları takip edebilir.

MSÜ ve MSB memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum