MSB’den Astsubay Alımı İçin KPSS Duyurusu Yayımlandı

MSB’den Astsubay Alımı İçin KPSS Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kuvvet Komutanlıklarına astsubay alımı için KPSS şartı ile ilgili duyuru yayımlandı. MSB adaylara KPSS taban puanı nasıl olacağı ve en az KPSS puanı ile ilgili bilgi aktarıldı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kuvvet Komutanlıklarına yerleştirilmek üzere astsubay alımı için KPSS şartı ile ilgili duyuru yayımlandı. MSB adaylar için KPSS taban puanları olarak belirleme usulünü ve KPSS ilgili detaylar aktarıldı.

KPSS puanı ile yapılan personel alımı ile ilgili MSB 'den bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada astsubay alımında çağrılacakların yüzdesine yer verildi.

Seçim aşamalarına çağrı yapılacak adayların azami yüzde 20’si KPSS P3 lisans puanına, yüzde 80’i KPSS P93 ön lisans puanına göre çağrılacaktır.

Ön inceleme sonucunda başvurusu kabul edilen adaylar arasından ikinci seçim aşaması faaliyetlerine çağrılacaklar; aday tercihleri, ilgili KPSS puanları, kontenjanlar ve ihtiyaç duyulan aday sayısı dikkate alınarak belirlenecektir.

Kontenjanın en fazla 10 katı aday sınavlara çağrılacaktır. En düşük puanlı adayın puanı “Baraj Puanı” olacaktır. Astsubay ile ilgili süreçler açıklandı.

Genel Kültür Sınavı (Bando sınıfı için), Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Yeterlilik Testi (Spor), Türkçe ve İngilizce Okuma Testi (Hava Trafik ve Kontrol İhbar Sınıfları İçin) Psikomotor Testi (Hava Trafik ve Kontrol İhbar Sınıfları İçin), Yüzme Testi [Hava Piyade (Personel Kurtarma/Arama Kurtarma ihtisaslı Personel AKİP Astsubayları) sınıfı için], Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı İçin), Mülakat Sınavı, Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum