MSÜ astsubay ve subay olacak öğrenci seçimi 2. Aşama

MSÜ astsubay ve subay olacak öğrenci seçimi 2. Aşama

Milli Savunma Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından personel temin platformundan yeni bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilanda yer alan bilgilere göre; üniversite İkinci Seçim Aşamaları Çağrı Duyurusu ilan edildi.

Çok sayıda vatandaşın ve adayın merakla beklediği personel temin süreçlerine dair yapılması öngörülen açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından tercih edilen adaylara da dair bilgilendirme yapıldı.

İkinci Seçim Aşamaları Çağrı Duyurusu

Bugün tarihli duyurularda yer alan ve Milli Savunma Bakanlığı Sağlık Bilimleri İkinci Seçim Aşamaları Çağrı Duyurusu ismi ile ilan edilen bilgilerde yer alan ifadelere göre; yerleştirilmeye hak kazanan adaylar hakkında detaylar açıklandı.

Hem İstanbul hem de Ankara’da olmak üzere MSB hesabında yerleştirilmeye hak kazanmış olan adayların Sağlık Bilimleri Üniversitesine kabul edilmelerinin ardından ikinci seçim aşaması olarak Eylül ayının ilk haftasında icra edilecekleri beyan edildi.

Yapılan açıklamaya göre; 4 ve 5 Eylül 2020 tarihleri dahilinde Kara Harp Okulu Komutanlığı /ANKARA'da icra edilecekleri açıklanan adaylar için; iki farklı gün üzerinden farklı işlemler alınacaktır.

1. Gün İşlemleri

Söz konusu duyurudan detaylandırılan bilgilendirmelere göre; birinci gün olarak lanse edilen 4 Eylül 2020 tarihi dahilinde; adaylar için Evrak Kontrolü; Fiziki Değerlendirme (Boy-kilo ölçümü); Değerlendirme Testi; Fiziki Yeterlilik Testi; 400m koşu; Mekik; Barfikste kol çekme uygulamaları yapılacaktır.

Kadın adaylar için denklik açısında Barfiks kol çekme uygulaması yerine "barfikste açık tutuşta bekleme" uygulamasına yer verilecektir.

2. Gün İşlemleri

Yapılan açıklama ve duyuruda yer alan bilgilere göre; birinci gün işlemlerinin akabinde 5 Eylül 2020 tarihinde ikinci işlemleri yapılacaktır. Söz konusu gün dahilinde adaylar için Mülakat uygulaması yapılacak olup; hastane sevkleri ile ilgili olarak tayin edilen evrakların adaylara teslimi gerçekleştirilecektir.

Tek Hekim Sağlık Raporu  olarak kayıtlarda yer bulan ve Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı tıp merkezleri ve polikliniklerden temin edilmesi gereken rapor ile işlemeler açılacaktır. İlgili rapora sahip olmayan adayların Fiziki Yeterlilik Sınavına katılmayacakları bilgisi uyarı olarak açıklanmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.