MSÜ Mülakat Gerekli Belgeleri ve Fiziki Yeterlilik Testi

MSÜ Mülakat Gerekli Belgeleri ve Fiziki Yeterlilik Testi

Milli Savunma Üniversitesi sonuçları açıklandı. MSÜ sonuçlara göre mülakat için gerekli belgeler neler olduğu ve fiziki yeterlilik testi nasıl yapılacağı detayları araştırılıyor.

MSÜ sonuçları yayınlandı. MSÜ sınav sonuçlarına göre adaylardan istenen gerekli belgeler neler olduğu detayları araştırılıyor. MSÜ mülakat ve fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılacak olduğu detayları araştırılıyor.

Ön başvuru sonuçlarına göre MSÜ mülakatlarına gerekli belgeleriyle katılım sağlanacak. Taban puan ve ön başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, Kara, Hava, Deniz Harp okulu bünyesinde eğitim görmek isteyen pek çok adayın gözü, mülakat ve fiziki yeterlilik testinin detaylarına çevrildi.

Milli Savunma Bakanlığı seçim aşamasında, evrak kontrolü, fiziki değerlendirme, psikomat testi, mülakat, fiziki yeterlilik testine adaylar tabi tutulacak. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı'nda hazır bulunacak.

Askeri Öğrenci Temini Getirilecek Belgeler:

Mavi Kapaklı Şeffaf Dosya. Sınav Çağrı Belgesi. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi. MSÜ-2020 Sınav Sonuç Belgesi. E-devlet şifresi. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu; Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır. Muvafakat Yazısı; Adayların Muvafakat Yazısı ile sınava gelmesi gerekmektedir.

Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi; Adli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, herhangi bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair belge, itiraz ettiyse temyiz belgesinin aslı ve fotokopisini getireceklerdir. Şehit / Gazi Belgesi; Şehit / Gazi yakını olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Bu durumda bulunan adaylar bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıkları/Bakanlıklardan onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, aile kütüğünü (bilgilerini) gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-Devlet çıktısını getireceklerdir).

Terhis Belgesi; 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında askerlik hizmetini tamamlayan adaylara ek puan verilebilmesi için terhis belgelerini (askerlik hizmetini ilk altı ay yapan adaylar tek terhis belgesi, ikinci altı ayını da yapan adaylar iki terhis belgesi getireceklerdir) de yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini tamamlayan adayların askerlik durum belgeleri kabul edilmeyecektir.) Terhis belgesini ibraz edemeyen adaylara ek puan verilmeyecek işlemlerine devam edilmeyecektir. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

Uyarı: Sınavlara gelirken istenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Sınav merkezleri önünde güvenlik soruşturması formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Fiziki yeterlilik testi aşamaları ön başvuru sonrasında adaylar için resmi internet sitesinden duyuru yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.