MTA'dan 22 Sözleşmeli Personel Alımı İş İlanları Duyuruldu

MTA'dan 22 Sözleşmeli Personel Alımı İş İlanları Duyuruldu

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından yeni kamu personel alımı için iş ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 22 kişi sözleşmeli kamu personeli olarak istihdam edilecek.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), merkez ve taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere 22 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin B fıkrasına göre gerçekleştirilecek.

Alınacak Pozisyonlar ve Şartlar

  • Teknisyen (Kimya): Merkez teşkilatında (Ankara) görev yapacak 2 teknisyen alınacak. Adayların Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmaları ve 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi: Farklı taşra teşkilatlarında (Adana, Diyarbakır, Kocaeli, Konya, Malatya, Sivas, Trabzon, Zonguldak) görev yapacak toplam 19 koruma ve güvenlik görevlisi alınacak. Adayların herhangi bir ön lisans programından mezun olmaları, KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları ve belirtilen yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Ayrıca, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'da belirtilen şartları taşımaları ve geçerli silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmaları gerekmektedir.

MTA Başvuru Süreci

Başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden "Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" veya "Kariyer Kapısı" internet adresi üzerinden 20 Mayıs 2024 - 2 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılabilecek.

Değerlendirme ve Yerleştirme

Başvurular, Genel Müdürlük tarafından incelenecek ve 2022 KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre asıl ve yedek adaylar belirlenecek. Asıl adayların işe başlamaları için gerekli belgeler ve diğer detaylar, MTA'nın resmi internet sitesinde ilan edilecek.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Hakkında

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin maden kaynaklarını araştırmak, geliştirmek ve ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla faaliyet gösteren köklü bir kuruluştur. MTA, farklı uzmanlık alanlarında istihdam olanakları sunarak ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.