Müftülük 2037 Ücretli Kur'an Kursu Öğreticisi Alımı Başladı

Müftülük 2037 Ücretli Kur'an Kursu Öğreticisi Alımı Başladı

İstanbul Valiliği İl Müftülüğü bünyesinde 2037 usta öğretici alımı için başvuru ilanı yayımlandı. 2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi geçici kuran kursu öğreticisi alımı başvuruları alınacak.

İstanbul Valiliği İl Müftülüğü tarafından 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ve Yaz Dönemi Geçici Kuran Kursu Öğreticisi Alımı için yeni başvuru ilanı yayımlandı. İlçe Müftülüklerindeki Kur'an Kurslarında görevlendirilmek üzere İl Müftülüğünce Sözlü Sınavı ile Ek ders ücreti karşılığı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki ortak nitelik şartını taşımak.

İmam-Hatip Lisesi, Önlisans veya Lisans düzeyinde dini öğrenim mezunu olmak,

2020 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri olmak,

4-6 Yaş grubu Kur’an kursları için; 3’üncü maddede belirtilen dini öğrenim düzeylerinden birine sahip olmakla birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili resmi diploma veya 19.01.2017 tarihinden önce herhangi bir kuruluştan yüz yüze çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 296 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak veya 19.01.2017 tarihinden sonra herhangi bir kuruluştan yüz yüze çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 380 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak.

Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru yapmak isteyenler en geç 11 Ağustos 2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilce müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Gerekli belgeleri aşağıdaki kılavuzda bulabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum