Mülakatsız KPSS 60 Lise Kamu Personel Alımı Başladı (İkamet Şartsız)

Mülakatsız KPSS 60 Lise Kamu Personel Alımı Başladı (İkamet Şartsız)

Mülakat olmadan direkt KPSS puanı ile atama yapılacak. Sözleşmeli kamu personel alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli başvurular ve tüm detaylar.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli koruma ve güvenlik personeli alımı yapılacaktır. İşte mülakatsız KPSS 60 memur atama tüm detayları ve başvuru hususları.

Iğdır Üniversitesi memur alımı başvuru genel şartları

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanına sahip olmak, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir. KPSS 60 puan şartı var.

Korum ve Güvenlik personeli alımı özel şartlar ve mezuniyet şartı

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış (silahlı/ silahsız) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 7/24 saat esasına göre vardiyalı olarak kapalı ve açık alanlarda çalışmasına engel durumu olmamak, en az (B) sınıfı ehliyete sahip olmak, boyu 170 cm'den kısa olmamak, son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak, askerliğini yapmış olmak, açık ve kapalı alanda koruma ve güvenlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Iğdır Üniversitesi memur alımı için adaylar aşağıdaki kılavuzda yer alan başvuru evraklarını 5 Aralık 2022 tarihine kadar şahsen ya da posta ile iletmeleri gerekiyor. Başvurular Üniversite Personel Daire Başkanlığına yapılacak. İşte tüm detayların, başvuru belgelerinin yer aldığı kılavuz:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/igdir-universitesi-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.