Mülakatta Örnek Uygulama! Tüm Adaylara 100 Puan Verildi

Mülakatta Örnek Uygulama! Tüm Adaylara 100 Puan Verildi

Bir üniversite mülakat sınavında daha tüm adaylara 100 puan vererek örnek uygulamayı sürdürdü. İşte detaylar ve adayların talepleri.

Hitit Üniversitesi mülakat sınavına katılan tüm adaylara 100 tam puan vererek liyakatin üstünlüğüne katkı sağladı. Hitit Üniversitesi tarafından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının sözlü bölümünde tüm adaylar 100 aldı.

Kamu Personeli Alımlarında Liyakat

İş İlanları Kariyer olarak bizler de bugün tam da mülakat sınavlarının kaldırılması ve liyakatin tesis edilerek tüm adaylar için adaletin tesis edilmesini gündeme getirmiştik. Üniversitenin bu uygulaması da tam üzerine geldi ve tüm adayların mülakat puanları 100 verildi.

mulakat-sinavi.jpg

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında bile mülakat var

Hitit Üniversitesi tarafından Kütüphaneci, Tekniker, Memur, Sivil Savunma Uzmanı ve Şef kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açıldı. Üniversite zaten kurum içi personel için olan bu sınavda yer alan mülakat uygulamasının yanlışlığını tüm adaylara 100 puan vererek gösterdi.

Milyonlarca KPSS adayı da açıktan ve kurumsal atamalarda sadece sınav puanlarının üstünlüğüne göre atama yapılmasını bekliyor. Mülakatın atamalarda haksızlığa yol açacağı gerçeğini unutmayan adaylar adına üniversitenin bu tutumu oldukça yerinde ve tüm kurumlara örnek bir uygulama olduğu KPSS adaylarınca da onaylandı.

41 Adaya da 100 puan verildi

19 Ekim'de yapılan sınava toplamda 41 aday çağrıldı ve 20 Ekim itibarıyla da sonuçlar hemen açıklandı. Tüm adaylara 100 puan verilirken mülakat sınavlarının hemen açıklanması memnuniyetle karşılandı.

Bu verilerle birlikte Hitit Üniversitesi son derece önemli ve olumlu bir çalışmaya imza atmıştır. Milyonlarca Aday tüm sınavlarda bu şekil bir tutum sergilenmesini hatta mülakatın tamamen kaldırılmasını bekliyor.

Mülakatta 100 puan veren kurumlar

  • Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi,
  • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi,
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi,
  • Mersin Üniversitesi görevde yükselme ve unvan değişikliğinin mülakat sınavlarında 100 tam puan vermişti.

MÜLAKAT ve LİYAKATLE ilgili görüş ve YORUMLARINIZI hemen aşağıdaki alana yazabilirsiniz.

hitit1.jpghitit2.jpghitit3.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum