Nevşehir Belediyesi En Az Lise KPSS 55 Puan Personel Alımları

Nevşehir Belediyesi En Az Lise KPSS 55 Puan Personel Alımları

Nevşehir Belediye Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yapılan açıklamaya göre en az lise mezunlarından olmak üzere farklı branşlarda toplam 3 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Nevşehir İli Kozaklı Belediye Başkanlığınca Yerel Yönetimler sayfasında yayımlanan ilana göre alınacak 3 Personelin en az lise mezunlarından olmak üzere KPSS 55 ve 70 puanla 1 Şoför, 1 Muhasebeci ve 1 Memur olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgelerle birlikte 20 Nisan 2021 tarihinden 22 Nisan 2021 gününe kadar mesai günlerinde ve (08:00 – 17:00 saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvuru esnasında istenilen belgeleri elektronik ortamda belediye e-posta adresine, şahsen ve iadeli taahhütlü posta yoluyla Kozaklı Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne yapabileceklerdir.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak şartları aranmaktadır.

Muhasebeci için aranan nitelikler (1 personel)

Muhasebe ve Vergi uygulamaları veya Muhasebe ve Finansman önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek ve KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Şoför için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Memur için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum