Nisan 2016 14 Bin Kamu Personeli Alınacak Hemen Başvurun

Nisan 2016 14 Bin Kamu Personeli Alınacak Hemen Başvurun

14.000 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayınlandı Nisan 2016 İş İlanları. Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Çoğu KPSS Şartsız Personel Alınacak. Ayrıca 22.000 Personel Alımı İçin Hazırlıklar Tamam.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak sizlere kamuda yapılan tüm personel alımlarını sunuyoruz. Nisan 2016 ayı Kamu Personeli Alımı için bir hayli hareketli bir ay olacak. Birçok kamu kurumu ardı arkasına iş ilanlarını yayınladı. Yayınlanan personel alım ilanlarının yanı sıra bir o kadar da personel alımı için hazırlıklar yapıldı. Nisan ayında yapılacak olan büyük çaplı kamu personeli alım ilanlarını sizler için bir araya getirdik.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 sözleşmeli er alımı yapacak. Başvurular internet üzerinden 17 Nisan 2016 tarihine kadar sürecek. En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir. Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir. En az ortaöğretim (lise) mezunu olanlar için askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak şartı belirlendi. Yani askere henüz başlamamış olanlar da ilana başvurabilecek. Tüm adayların yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olması (01 Ocak 1991 ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar) bu ilana başvurabilecektir.

TEİAŞ Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü 82 kamu işçisi alacak. Başvurular İş Kur üzerinden 6 Nisan 2016 tarihine kadar yapılacak. Meslek Yüksek Okulu Önlisans düzeyinde Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtım mezunu olmak. Taleplerde 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2014 KPSSP93 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Sağlık Bakanlığı 3.103 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular 12-18 Nisan 2016 Tarihleri Arasında ÖSYM Üzerinden Yapılacak. KPSS-2016/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz yayınlandığı anda sitemizde yer alacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı yapacak. Başvurular 30 Nisan 2016 tarihine kadar internet üzerinden yapılacak. En az lise ve dengi okul mezunu. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. 01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir. 01 Nisan 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar başvurabilecektir. En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, kılavuzda yayınlanan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak.

Adalet Bakanlığı 2.954 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular 4 Nisan - 15 Nisan 2016 tarihleri arasında istenen belgelerle beraber Adliye’ler den yapılacak. En az lise mezunları arasından KPSS 70 puan almış olan adaylar başvurabilecek. 2.454 infaz ve koruma memuru, 144 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 95 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 56 teknisyen, 155 destek personeli (şoför), 26 destek personeli (aşçı), 24 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 2.954 sözleşmeli pozisyon için personel alımı yapılacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 personel alımı yapacak. Başvurular başladı KPSS 60 puan şartı var. Alımlar Türkiye geneli yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 1 ay içerisinde bin 677 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bakan Faruk Çelik açıkladı bu ay başvuruların alınacağı beklenmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 15 bin polis memurunun kadrosunun ihdas edildi. Kanun onaylandı kısa sürede ilanın yayınlanması beklenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2610 kadro ihdas edildi. Kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nde onaylandı. Verilen kadroların kısa sürede ilan edilerek personel alımlarının yapılması beklenmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz ilanlar yayınlandığı anda sitemizde yer alacaktır. Ayrıca SYDV alımları ve İşçi alımı sayfamızdan KPSS 60 puan şartı burada belirtmediğimiz açık iş ilanı bulunmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum