Nüfus Müdürlüğü Personellerine Fazla Mesai Verilebilir

Nüfus Müdürlüğü Personellerine Fazla Mesai Verilebilir

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında çalışan personele mesai ücreti verilebilir.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından 09 Ekim 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifinde bulundu.

Bu teklif ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında görevli her statüdeki personele fazla çalışma ücretinin beş katına ve ayda elli saati geçmemek üzere 31/12/2020 tarihine kadar ikinci altı ayda da fazla çalışma ücreti ödenmesi; Genel Müdürlük tarafından tahsis edilmiş kadrolardan 1500 adedine bütçe sınırlaması olmaksızın 2018 yılı içinde atama yapılması amacıyla teklif veridi.

Nüfus Müdürlüklerinin yakın zamanda iş hacmi pasaport işlemlerinin de bu müdürlüklerden yapılacağı düşünüldüğünde Emniyet Müdürlüğünden ilgili dosyaların alınması bu dosyaların kendi bünyesinde arşivlenmesi düzenlenmesi vb. gibi işler Nüfus Müdürlüğü personellerinin ciddi bir şekilde zamanını ve emeğini alacaktır.

Teklif bugün itibariyle içişleri komisyonundan görüşmelerden geçmiş ve plan ve bütçe komisyonunda görüşülmesi için komisyona intikal etmiştir.

KHK ile devlet memurlarının mesai ücreti ödenmesi yapılamamaktaydı. Ama bu kanun teklifinin plan bütçe komisyonundan ve meclis genel kurulundan geçmesi halinde bütün memurların mesai alabilmesi için bi umut kaynağı olacağı kesin gibi gözükmektedir.

İşilanlari kariyer net ekibi olarak bizler bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.