Numan Kurtulmuş Son Dakika Taşeron Açıklaması

Numan Kurtulmuş Son Dakika Taşeron Açıklaması

14 Kasım 2016 Tarihli Bakanlar Kurulu Toplantısında Kameralar Önüne Çıkan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Taşeron İşçiler Hakkında Önemli Bir Açıklama Yaptı.

14 Kasım 2016 Tarihli Bakanlar Kurulu Toplantısında Kameralar Önüne Çıkan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Taşeron İşçiler Hakkında Önemli Bir Açıklama Yaptı.

Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine yönelik gelen soruları cevapladı, Yaptığı açıklamada "Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım" dedi.

Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit olmasıyla ilgili olarak "Şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 10 tanesi serbest bırakıldı, geri kalanların sorgulaması devam ediyor. Olayın failleri, ana failleri yakalanmıştır. İstanbul'dan bombanın kargoyla gönderilmesinden bombanın patlatılma anına kadar bütün bu süreçlerde kimlerin dahli olduysa bunlara aşağı yukarı ulaşılmış, arkasında daha başka kimler varsa bunlara da ulaşılacak ve bu olay bütün detaylarıyla ortaya çıkarılarak, hesap sorulacaktır." dedi.

Konu Taşeron işçilerle ilgili düzenlemeye geldiğinde "Devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım" açıklamasını yaptı.

Kamudaki taşeron işlerde çalıştırılan işçilerler ilgili olarak Kurtulmuş, kararın 720 bin vatandaşı ilgilendirdiğine vurgu yaparak, "Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım. Titizlikle bunlar çalışıldı. Son noktaya gelse teferruatıyla bilgilendirirdim ama çerçevesi konuşuldu. İnşallah bu anlamda adımlar atılacak." diyerek sözlerini tamamladı.

Taşeron işçilerin kamuda istihdamı için yapılan tüm resmi açıklamaların yayınlandığı sayfa için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
48 Yorum