O Şehirde Kırtasiye, Züccaciye, Hırdavat Gibi Ürünlerin Satışı Yasaklandı

O Şehirde Kırtasiye, Züccaciye, Hırdavat Gibi Ürünlerin Satışı Yasaklandı

Şehirler bazında alınan özel tedbirlere radikal kararlar dahilinde güncellemeler ekleniyor. O şehirde yoğunluk yaşanmaması için temel gıda maddeleri ve zaruri temizlik maddeleri dışında kalan ürünlerin satışı yasaklandı.

Salgın sürecinde alınan genel karara göre vaka sayılarının ve yoğunluğunun tespitine göre Türkiye genelinde bağlayıcılığı olmayan fakat şehirler bazında alınacak özel tedbirlerin yürürlüğe girmesine karar verilmişti.

Bu kararın akabinde illerin özel durumlarına ve vaka tablolarına göre İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından özel kararlar alınmaya başlandı.

Marketlerde Yoğunluk Yaşanmaması İçin Karar Alındı

Tam kapanma süreci olarak adlandırılan ve resmi olarak bugün itibari ile başlayan süreç içerisinde marketlerde yoğunluk yaşanmaması kapsamında kararlar beyan eden İl Hıfzıssıhha Kurullarına bir yeni karar daha eklendi ve o şehirde temel gıda maddeleri ve zaruri temizlik maddeleri dışında kalan ürünlerin satışının yasaklandığı açıklandı.

Kütahya’da Satışlar Yasaklandı

17 Mayıs 2021 saat 05:00’e kadar olan süreçte ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek gibi ürünlerin satışlarının yapılacağı dükkanların da kapalı kalacağı ilan edilirken; söz konusu ürünlere olan talebin artmasından dolayı marketlerde benzer ürünlerin olduğu reyonların satışlarının yasaklanacağı ve böylece marketlerde yaşanabilecek yoğunlukların önüne geçilmesinin planlandığı beyan edildi.

İlgili ürünler marketlerde ayrı raflarda olacak ve erişiminin engellenmesi için ürünlerin olduğu raflara bant uygulaması yapılacak.

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.