OGM 2021 Yılı 5000 Orman Muhafaza Memuru Alımı Bekleniyor

OGM 2021 Yılı 5000 Orman Muhafaza Memuru Alımı Bekleniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü OGM 2021 yılı Orman Muhafaza Memuru kadrolarına 5000 yeni atama yapılması bekleniyor. Başvuru şartları nelerdir? Orman Muhafaza memuru maaşları ne kadardır?

Kamu kurum ve kuruluşlarına gerek sözleşmeli, gerek kadrolu gerekse daimi işçi statülerinde birçok branşta ve unvanda personel alımları için başvurular alınıyor. Kimi kurumlar ise kontenjan açıklamasında bulunmakla beraber ilerleyen günlerde yeni alımlar için de ilana çıkacak.

Orman Muhafaza Memuru Alımlarına 5000 Kadro

İş İlanları Kariyer internet sitemizde gerekli tüm başvuru ilanlarını anında ve en güncel haliyle bulabileceksiniz. Bu haberimizde de özellikle Orman Genel Müdürlüğü OGM için 2021 yılında beklenen Orman Muhafaza Memuru alımlarının yapılması. İstenen ve KPSS adaylarının da beklentisi en az 5000 kontenjan.

Son atamada 2 bin 700 kadroya 2019’da yayımlanan ilanla Orman Muhafaza Memuru alımları gerçekleştirildi. Şimdi ise 2021 yılı için adayların talepleri orman varlığımızı koruyacak ve güvende tutacak yeni can damarlarına ihtiyaç olduğudur. Bu kapsamda 2021 yılında en az 5000 kadro şart olduğunu düşünen adaylar adına konuyu gündeme getiriyoruz.

Peki başvuru şartları nelerdir? Orman Muhafaza Memurları ne kadar maaş alır? Gerek OGM’de orman muhafaza memuru olarak başvuru yapacak adaylar gerekse meslek seçiminde bu alana yönelecek adaylar için başvuru şartlarını ve maaş detaylarını da şu şekilde paylaşmak istiyoruz:

Kimler Orman Muhafaza Memuru Olabilir?

Başvuru şartlarına bakılacak olursa OGM’de orman muhafaza memuru olmak için adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olması gerekmektedir.

Genel şartlar T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak vb. gibi genel hükümler olmakla birlikte başvuru özel şartları, KPSS, mezuniyete dair detaylar da şu şekildedir:

Yaş Şartı: Orman Muhafaza Memuru olmak için adayların son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

KPSS Şartı: 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Mezuniyet Şartı: Üniversitelerin şu önlisans programlarından mezun olmak gerekiyor. Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümleridir.

Orman Muhafaza Memurları Ne Kadar Maaş Alır?

Yeni göreve başlayan bir Orman Muhafaza Memuru maaşı ortalama 4 bin 600 TL’dir. Evli ve eşi çalışmayan için ek olarak aile yardımı 376 TL’dir. 72 aydan küçük her bir çocuk için 82 TL, 72 aydan büyük her bir çocuk için ise 41 TL ek ödeme de bulunmaktadır.

Gündemde Kalmak Neden Önemli?

OGM’de Orman Muhafaza Memuru olmak için adayların bu vb. haberlerimizi GÜNDEMDE tutmak adına paylaşım ve yorumları en etkin şekilde yapmasında fayda vardır. Gündemde kalarak birçok başarıya imza atılmıştır. Aksi durumda gerek adayların talepleri, gerek kontenjanlar, gerek unvanlar bazında birçok atama unutulabilmektedir.

SİZLER DE FARKLI UNVAN ve KURUMLAR BAZINDA HANGİ BRANŞ VEYA KADROYA ATAMA YAPILMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA YORUMLARINIZI YAZABİLİRSİNİZ!

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
86 Yorum