OGM 81 Şehirde 2083 İşçi Alımına Kimler Başvurabilir? Şartlar Belli Oldu

OGM 81 Şehirde 2083 İşçi Alımına Kimler Başvurabilir? Şartlar Belli Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü 81 ilimizde 2083 kamu işçisi alımı yapacak. Geçici ve daimi işçi alımları başvuru şartları belli oldu. İşte detaylar.

Orman Genel Müdürlüğü OGM 2021 yılı işçi alımları yapacak. OGM işçi alımlarına başvuru şartları nelerdir? İşçi alımları başvuru süreci ve tüm detaylarını araştıran adaylar için bu haberimizde gerekli ön bilgileri hazırladık. OGM işçi alımları Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereği yapılacak.

OGM İŞÇİ ALIMLARI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İşçi alımlarında genel başvuru şartları belli oldu. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla şartlar şu şekildedir:

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak şartları aranır.

Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir hükmü de yer almaktadır.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden Haziran ayı içerisinde yapabileceklerdir. Başvurular öncesinde OGM işçi alımlarına dair genel başvuru şartlarını hazırladığımız haber sonrasında adaylar için bekleme süreci başladı. OGM işçi alımları 14-18 Haziran 2021 tarihlerinde başvurular alınacak. Başvuru ekranı açılınca sizleri ayrıca bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum