OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alacak

OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alacak

Orman Genel Müdürlüğü Tarafından 95 Muhafaza Memuru Alımı İçin İlan Yayınlandı. Başvurular 10.08.2017 - 21.08.2017 tarihleri arasında yapılacaktır.Yayınlanan resmi ilana göre Kamu Personeli Seçme Sınavında en az 50 puan almış olmak aranan şartlar arasın

Orman Genel Müdürlüğü 'ne 95 adet Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacaktır.

Başvurular 10 Ağustos 2017 tarihinde başlayıp, 21 Ağustos 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar kurumun internet adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 4 adet tercih yapabilecektir. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

Atama yapılacak iller Balıkesir 20 kişi, Bolu 25 kişi, Kastamonu 25 kişi, Zonguldak 25 kişi olmak üzere toplam 95 kişi alınacaktır.

Adaylarda aranan şartlar: 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak.

Ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman işletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak şart.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak gerekli.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum