Öğrenci Alımı Şartları Değişti

Öğrenci Alımı Şartları Değişti

Öğrenci Alım Şartı değişti. Sahil Güvenlik ve Jandarma Akademisi Başkanlığı Eğitim Merkezi Komutanlığınca Temin Yönetmeliği değişikliği Resmi Gazete 'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Sahil Güvenlik ve Jandarma Akademisi Başkanlığı Eğitim Merkezi Komutanlığınca temin yönetmeliğinde değişiklik yapılarak resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Sahil Güvenlik ve Jandarma Akademisinde eğitime alınacak öğrencilere dair yönetmelik gereği aranacak şartlar ve giriş sınavlarına dair usul ve esaslar düzenleniyor.

08.11.2016 tarihli bugün’ ki resmi gazetede yayınlanan ve İçişleri Bakanlığının Sahil Güvenlik ve Jandarma Akademisi Başkanlığı Eğitim Merkezi Komutanlığı Temin Yönetmeliğiyle en az 4 yıllık lisans veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, Yurt dışında Yükseköğretimlerden mezun olmuş kesin kayıt tarihine mezun olabilecek şartı aranmakta. Müracaat yapacak olan aday 1 ocak ayı itibariyle 27 yaşını ve lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar 32 yaşını bitirmemiş adaylar başvuruda bulunabileceklerdir.

Makine ve tesviye bölümünde aranacak şartlar: Makine ve tesviye bölümünde sözleşmenin öngördüğü müfredat programlarını uygulayan 4 yıllık fakülteler ve Yüksekokullar veya bunlara denkliği olan Yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından gemi, makine işletmeleri mühendisliği bölümünden mezun olmuş veya olacak olan kayıt tarihine kadar şartları yerine getiren adaylar başvuruda bulanabileceklerdir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki gemilerde sözleşmeli istihdam edilecek görev almak isteyen sivil adaylar için ise şartlar şöyle: Güverte bölümlerinde sözleşmenin ön görmüş olduğu müfredat programını uygulayan 4 yıllık fakülte veya Yükseköğretim kurulu tarafından, Yurtdışı denkliği kabul edilmiş kurumların güverte veya deniz ulaştırma mühendisliğinden mezun olan adaylar kesin kayıt tarihine kadar mezun olacak olan adaylar gerekli şartları taşıması halinde başvuruda bulunacak.

TSK bünyesinde görev yapmakta olan Astsubaylar en az 4 yıllık lisans veya Yükseköğretim programında denkliği kabul edilen sınava müracaat tarihinde kıdemli astsubay çavuş rütbesinde en az 4 yılını tamamlamış fakat 7 yılını bitirmemiş adaylarda başvuru yapabilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum