Öğretmen Adaylarına Mülakat Uygulamasına Devam

Öğretmen Adaylarına Mülakat Uygulamasına Devam

Öğretmen adayları tarafından tepki ile karşılanan mülakat uygulamasının devam edeceği Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açıklandı.

Ancak atamaların KPSS puanına göre yapılacağı söylemi de kafaları karıştırdı. Bu durumda mülakattan alınan puanın açıklanmayacağı ve sadece KPSS puanıyla atamaların gerçekleştirileceği şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı.

20 Bin Öğretmen Ataması
Bakan Yılmaz tarafından her fırsatta şubatta 20 bin öğretmen atanacağı ifade edilmekte. Ancak mevcut öğretmen açığı dikkate alındığında bu sayının çok az olduğu gözlemlenmektedir. İşte bu sebeple sorulan sorulara cevap veren Yılmaz, 100 bin öğretmen açığının kapatılması durumunda diğer öğretmenlerin ek ders ödeneği alamayacaklarını ifade etti. 

Hakkari’ye Ek Mali Destek Yok
Doğuda görev yapan öğretmenler durumlarından şikayetçi olmaya devam ediyorlar. Öyle ki zorunlu hizmetlerini tamamlayan öğretmenler burada daha fazla kalmamakta ve yeniden batıya dönmektedirler. İşte bu durumun önüne geçmek adına Hakkari gibi yerlerde görev yapan öğretmenler için ek ödeme yapılması öğretmenler tarafından talep edilmektedir. 

Bu taleplere karşılık olarak cevap veren Bakan Yılmaz, devletin imkanının olup olmadığını düşünen bulunmadığını dile getirdi. 

Bakan Yılmaz mülakatta verilen puanlar ile ilgili de güvenlik birimleri tarafından bildirilen raporların etkili olduğunu ifade etti. Eğer bir kişiye KPSS puanının %5’inden daha fazla kesinti yapılarak mülakat puanı verilmiş ise bu durumda güvenlik birimlerinin raporlarının etkili olduğunu Bakan Yılmaz açıkladı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum