Öğretmen Atama Başvuruları Başladı

Öğretmen Atama Başvuruları Başladı

3713 Sayılı Kanun Kapsamında MEB Öğretmen Kadrolarına Başvurular Başladı. MEBBİS Öğretmen Atama Başvuruları 27 Ekim 2016 İle 2 Kasım 2016 Tarihleri Arasında Olacak.

3713 Sayılı Kanun Kapsamında Öğretmen Kadrolarına atamalar için önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre başvurular 27 Ekim 2016 ile 2 Kasım 2016 tarihleri arasında olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ‘nca 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında öğretmen alımı yapılacak. Atama Başvuruları 27 Ekim 2016 tarihinde başlayıp 2 Kasım 2016 tarihinde sona erecektir.

Başvuru şartları: 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek-1 inci maddesi kapsamında herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna Temmuz 2014 ve daha sonraki bir tarihte atanmış ve halen görev yapıyor olmak. Başvuruların son günü itibarıyla devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmış olmak. Lisans mezuniyeti, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına uygun olmak. Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olmak.

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, yükseköğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, özel şartları aranacaktır.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 27 Ekim 2016 - 2 Kasım 2016 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenen belgelerle birlikte il millî eğitim müdürlüklerine onaylattıracaktır. Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon belgesi, kamu kurum ve kuruluşlarına Temmuz 2014 tarihinden sonra 3713 sayılı Kanun kapsamında atandıkları ve halen asıl Devlet memuru olarak görev yaptıklarına ilişkin belge istenecektir.

Ancak, ataması yapılan öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri esnasında öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat belgesi istenmeyecek; ancak ataması yapılanlar, göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi ibraz edecektir.

Atamalar, Bakanlığın öğretmen ihtiyacı öncelikli olan illere adayların tercihleri ve hizmet süresi üstünlüğüne göre kontenjan sınırlılığında il millî eğitim müdürlükleri emrine yapılacaktır. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri valiliklerce belirlenecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.