OHAL ile Teröre Destek Durduruldu

OHAL ile Teröre Destek Durduruldu

15 Temmuzun ateşi ile başlayan ancak sadece darbeci ‘FETÖ/PDY’ sempatizanlarını değil PKK’yı da hükümet OHAL ile vurdu. Bundan sonra ülkede vatandaşlar huzurun hakim olmasını beklemekte.

15 Temmuzun ateşi ile başlayan ancak sadece darbeci ‘FETÖ/PDY’ sempatizanlarını değil PKK’yı da hükümet OHAL ile vurdu.

Finansal para çarkının döndüğü yardım kuruluşları, bankalar, okullar, fabrikalar, sanatçılar, futbolcular,  dershaneler, iş yerleri, cemaat evleri gibi birçok kuruluşlar Fetö’ nün pastasında bulunurken bunların yanı sıra “Gazeteler, Televizyonlar, Dergiler” gibi sosyal hayatı etkisi altına alan görsel mekanizmaları’ da devreye sokarak insanların dini duyguları ile oynayan ancak aynı zamanda vatanını emperyalist güçlere peşkeş çeken “FETÖ/PDY örgütü’ devlet içinde devlet olmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Şuarasının yapmış olduğu açıklamaya göre ise bu tip cemaatler büyümemeli ve mutlak suretle devletin gözetiminde olmalı örnek verecek olursak “Finans, televizyon, dergi, gazete, okul, liseler, medreseler, gençler, iş adamları ve devlet adamları” gibi bir çok yönlü çalışan cemaatlere dikkat edilmesi gerekliliğine vurgu yapıldı.

Devlet içinde devlet yapılanması “FETÖ/PKK’ nn” vatandaşlara verdikleri zararları sayacak olursak, “  turizm, seyahat, eğitim, bilim, sanat, tüketici – ev – araç kredileri, banka faizleri, benzin, doğalgaz, mazot, çiftçilik, besicilik, tarım, hayvancılık, teknoloji, emniyet, güvenlik, yol yapımları, köprüler, kamu binaları, borsa, altın, ham petrol, siyasi istikrarsızlık, vatandaşlar içinde huzursuzluk, pkk, terör gibi bir çok unsuru alt üst ederek vatandaşı kin nefret ve devlete bağlılığından soğutarak iç huzursuzluğu tırmandıran bu tip örgütler her zaman var olmuştur, olmaya devam edeceği görülmektedir.

Bu yapılanmaya dur demenin yöntemi vatandaşların daha bilinçli olmaları gerekmektedir. Bu bilinç ise ancak eğitim ve vicdan ile elde edilebilir. Bir sözü hatırlatalım ‘Devleti yaşat’ ki Millet yaşasın’ sözü ile devlete bağlı olmamız gerektiğini ancak devlet ile milletin var olacağını anlatmak istemesidir. Her yüzyılda bir insanlığın tümü değişir bu değişim gerçekleşirken ecdadımızın bize miras bıraktığı şu cennet toprakları bizde çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakmalıyız. Devleti sevmek hiçbir ideoloji içermez sadece vefakar olduğunuzu bu topraklarda ecdatlarımız huzur ve barış içerisinde binlerce yıl yaşadıklarını unutmamalıyız.

O yüzden hangi siyasal parti olursa olsun eğer Devlete bir çakıl taşı kadar fayda sağlayacaksa mutlaka destek olunmalı, 40 küsur yıldır vicdanları yaralayan yüz binlerce şehit verdiğimiz onbinlerce gazimizin olduğu şu cennet vatanımızda terör veya devletimizi yıkmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz.

Devletin bekasını paradan daha üstün tutan, anadolu gazete sahipleri temsilcisi Mustafa Arslan bölücü ve yıkıcı yayınların resmi ilanlarının kesilmesine dair düzenlenen Devlet ve Milleti tehdit eden resmi yayınların ilan haklarının durdurması kararıyla gazeteler ve tüzel kişiler “Teröre Kaynak” aktaramayarak önü kesilmiş olacak.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum