Orman Genel Müdürlüğü 119 Memur Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 119 Memur Alımı

Orman Genel Müdürlüğü teşkilatında açıktan atama yoluyla listede belirtilen yerler için 119 adet memur alımı yapılacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı ilana göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla 119 adet Orman Muhazafa Memuru alımı yapılacaktır.

Adaylarda aranan nitelikler ;  657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,  Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,  Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak ve Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak şekildeki gibi belirtilmiştir.

Başvurular 18 Temmuz 2016 tarihinde başlayacak olup 29 Temmuz 2016 tarihinde sona erecektir. Başvurular ise Orman Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. KPSS puanlarına göre sıralanan adaylardan sınava girmeye hak kazanan adaylar 10 Ağustos 2016 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum