Orman Genel Müdürlüğü 2016 Yılı Mühendis Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 2016 Yılı Mühendis Alımı

Orman Genel Müdürlüğü Mühendis Alım ilanı 21 Kasım 2016 da yayınladı. Alınacak Personel sayısı 10 kişi olarak duyuruldu. Başvurular 21 Aralık 2016 tarihinde son bulacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü Mühendis Alım ilanı 21 Kasım 2016 da yayınladı. Alınacak Personel sayısı 10 kişi olarak duyuruldu. Başvurular 21 Aralık 2016 tarihinde son bulacaktır. Orman Genel Müdürlüğü Mühendis alacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 1 kişi Adana, 1 kişi Osmaniye, 1 kişi Denizli, 1 kişi Afyonkarahisar, 2 kişi Bilecik ve 4 kişi Bursa olmak üzere toplam 10 mühendis istihdam edileceği açıklandı.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla 1 kişi Osmaniye, 1 kişi Denizli, 1 kişi Afyonkarahisar, 2 kişi Bilecik ve 4 kişi Bursa listede belirtilen yerler için uygulamalı sınavla 9 kişi, Adana 1 kişi belirtilen yer için uygulamalı sınavla 1 kişi orman mühendisi olarak toplam 10 kişi alımı yapılacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisi 10 kişi İşçi Alımı için şartlar: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olması, Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu alması, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanması ve 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016 KPSS P3) en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Ayrıca Adana ilinde istihdam edilecek 1 adet mühendis kadrosu için Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmakla birlikte Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan inşaatlarla ilgili iş ve işlemlerde yardımcı olmak üzere İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olması gerekmektedir.

İlan kılavuzunu incelemek için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.