Orman Genel Müdürlüğü 6.833 Personel Alımı! İlköğretim Lise MYO Lisans

Orman Genel Müdürlüğü 6.833 Personel Alımı! İlköğretim Lise MYO Lisans

Orman Genel müdürlüğü farklı branşlarda olmak üzere işçi, memur personel alımı başvuruları alınıyor. OGM personel atama kontenjanları, başvurular ve tüm süreç bu haberimizde yer alıyor. İşte detaylar.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Orman Genel Müdürlüğü için 2022 yılı yeni KAMU PERSONEL ALIMI başvuru ilanları birer birer yayımlanmaya başladı. Orman muhafaza memuru alımı, orman mühendisi alımı ve orman endüstri mühendisi alımı için başvurular devam ediyor. OGM işçi alımı için ise süreç bu Pazartesi başlayacak. OGM 5 bin işçi alımı geçici statüde olacağı belirtildi. İŞ İLANLARI KARİYER olarak gerekli tüm bilgileri ve detayları bu yazımızda hazırladık.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı kontenjanları

1500 orman muhafaza memuru, 50 Mühendis (Orman Endüstri Mühendisi), 283 mühendis (orman mühendisi), 5000 İşçi alımı (diğer orman işçisi 3937, itfaiyeci 500, aşçı 280, diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar 183, işletme elektronik bakımcısı 100 olmak üzere 6 bin 833 kadroya başvurulara dair şartlar da şu şekildedir:

OGM personel alımı mezuniyet şartları

Diğer Orman İşçisi alımı için en az ilköğretim mezunu en fazla ortaöğretim mezunu olmak,

Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvan alımı için en az ilköğretim mezunu en fazla önlisans mezunu olmak,

Aşçı alımı için en az ilköğretim mezunu en fazla lisans mezunu olmak,

İtfaiyeci alımı için en az ortaöğretim en fazla ön lisans mezunu olmak,

İşletme Elektronik Bakımcısı alımı için en az ortaöğretim mezunu en fazla ön lisans mezunu olmak,

Orman Endüstri Mühendisi alımı için Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak,

Orman Mühendisi alımı için Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak,

Orman muhafaza alımı için Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı önlisans mezunu olmak şartı var.

Bekir Pakdemirli döneminde yangın işçisi alımlarının 6 aydan 10 aya çıkarıldığı belirtilmişti. İşte sosyal medyada yayımlanan o bilgi:

yangin-iscisi.jpg

Orman Genel Müdürlüğü memur alımı genel şartları

Orman Genel Müdürlüğü “OGM” memur alımları için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda DMK yer alan genel şartları taşıması gerekiyor.

Orman mühendisi ile orman endüstri mühendisi alımları için 2020 KPSSP3’ten en az 70 puan, Orman muhafaza memuru alımı için 2020 KPSSP93’ten en az 65 ve üzeri puan almaları gerekiyor. Diğer işçi ve personel alımları için KPSS şartı bulunmuyor.

Orman Genel Müdürlüğü işçi personel alımı başvuruları

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde işçi alımları ile 5000 kontenjana, diğer sözleşmeli memur alımları ile 1833 kadroya başvuru tarihleri şu şekildedir:

OGM 1833 personel alımı için süreç 10 Nisan 2022 tarihi de dahil olmak üzere online olarak hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilir. OGM 5000 işçi alımı ise 11 Nisan ile 15 Nisan 2022 tarihleri arasında olacak. İŞKUR üzerinden olacak başvurulara dair süreç başlayınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. İşte her iki ilan için başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

OGM 1.833 personel alımı başvuru kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/ogm-personel-alimi.20220329085228.pdf

OGM 5.000 işçi alımı başvuru kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/ogm-5000-isci-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
39 Yorum