Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı İçin Hazırlık Yapıyor

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı İçin Hazırlık Yapıyor

Orman Genel Müdürlüğü Personel 30 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan KPSS Yönetmeliğinin ek 8. Maddesi değiştirerek personel alımı için hazırlık yapıyor.

Getirilen düzenlemeye göre, Orman Genel Müdürlüğü ve DSİ mühendis alırken uygulamalı sınav değil sözlü sınav yapacaktı. Orman Genel Müdürlüğü, kendi kurumsal yönetmeliğini, KPSS yönetmeliğindeki değişikliğe uygun olarak, 30 Ekim 2016 tarihinde, değiştirdi. Yazılı ve veya sözlü sınavla alım yapılacağı belirtilen maddelerde yer alan sözlü ifadeleri uygulamalı ifadesiyle değiştirilmiştir.

13 Ekim 2013 tarihli ve 28794 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinde yer alan "sözlü" ibaresi "uygulamalı" şeklinde değiştirilmiştir. Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan sözlü ibareleri "uygulamalı" şeklinde değiştirilmiştir. Aynı Yönetmeliğin 15 A maddesinin başlığında ve sekizinci, dokuzuncu ve onuncu fıkralarında yer alan "sözlü" ibareleri "uygulamalı" şeklinde değiştirilmiş ve sekizinci fıkranın (a) bendinde yer alan "bilgi" ibaresinden önce gelmek üzere "uygulamaya yönelik" ibaresi eklenmiştir.

Aynı Yönetmeliğin 17 nci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Zorunlu olarak atamaya tabi olduğu halde belirlenen takvimde atanma talebinde bulunmayan veya atanma talebinde bulunduğu halde yapılan değerlendirmeye göre tercihine yerleşemeyen personelin atanmaları için, yer değiştirme kurulunca kurumun ihtiyaçları göz önüne alınarak atamaya yetkili amire teklifte bulunulur. Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Bu Yönetmelik hükümlerini Orman Genel Müdürü yürütür.

Eski Hükümler Aynen şöyledir: Ek Madde (Ek madde: 02 Haziran 2014 - 2014/6468 S.Yön./1.md.) Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak yazılı ve veya sözlü sınavdaki başarı sırasına göre ilgili Genel Müdürlüklerce atama yapılır.

Yeni Hükümler Aynen şöyledir: Ek Madde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak yazılı ve veya uygulamalı sınavdaki başarı sırasına göre ilgili Genel Müdürlüklerce atama yapılır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum