Orman ve Su İşleri Bakanlığı 119 Memur Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 119 Memur Alımı

22 Haziran 2016 Tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Tarafından 119 Orman Muhafaza Memuru Alımı İçin İlan Yayınladı.

22 Haziran 2016 Tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Tarafından 119 Orman Muhafaza Memuru Alımı İçin İlan Yayınladı.

Başvurular 18 Temmuz 2016 günü başlayıp 29 Temmuz 2016 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar kurumun internet adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

119 Orman Muhafaza Memuru Alımı için: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah
kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak. 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak. Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak şart.

Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSS puanı dikkate alınarak ancak bir ilin uygulama sınav listesinde yer alabilecektir.

Orman Genel Müdürlüğü 119 Orman Muhafaza Memuru alımı kontenjan tablosu ve duyuru için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum