Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3 Memur Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3 Memur Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 11 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan ilanda Genel İdare Hizmetleri sınıfında boş bulunan 3 kadroya memur ataması yapacağı belirtildi. Başvurular 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 11 Eylül 2017 tarihinde sona

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11 Ağustos 2017 tarihinde 3 Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alım ilanı yayınladı. İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunlarından 2, Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümü mezunlarından 1 kişi olmak üzere 3 personel istihdam edilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adayların 21 Ağustos-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvurularını online olarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru sırasında adaylar KPSS sonuç belgesi, YDS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi belgelerini sistem üzerinden ekleyeceklerdir.

Adaylarda aranan şartlar arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin “İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Fransızca Mütercim Tercümanlık” bölümlerinden mezun olmak, 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 80 puan almış olmak, Yabancı Dil Bilgisi Sınavından İngilizce ve Fransızca dillerinden en az A düzeyinde puan almak gerekmektedir.

Adayların 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.