Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7 Memur Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7 Memur Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 7 memur alım ilanı yayınlandı. Başvurular 4 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 14 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. İşe alımlar sınavla gerçekleştirilecektir. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirti

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 13 Temmuz 2017 tarihinde 7 avukat alımı için ilan yayınladı. 3 avukat merkez teşkilatında hukuk müşavirliğinde, 4 avukat taşra teşkilatında bölge müdürlüklerinde görevlendirilecektir.

Başvurular 4 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 14 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Sınava başvurmak isteyen adaylar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Ardından, başvuru formunu çıktı alarak Bakanlık Genel Evrakına ulaştırmak gerekmektedir.

Sınav 18 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olup sözlü sınav şeklinde uygulanacaktır. Adaylara hem alanlarıyla ilgili sorular yöneltilecek olup hem de bir olayı ifade kabiliyetleri test edilecektir.

7 avukat alımı için adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, 2016 KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, dört yıllık eğitim veren hukuk fakültelerinden mezun olmak, avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak ve erkek adaylar için sınav tarihi itibariyle askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak olarak belirtilmiştir.

Sözlü sınav sonrasında atanmaya hak kazanan adaylar Orman ve Su İşleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.