Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 25 Aralık 2015 Tarihinde Personel Alım İlanı Yayınladı. Yayınlanan İlanda Merkez Teşkilatına 3, İstanbul 1. Bölge ve Ankara 9. Bölgeye 1’er Kişi Olmak Üzere Toplam 5 Kişi Avukat Olarak İstihdam Edilecek.

25 Aralık 2015 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı kamu personeli alımı için ilan yayınladı. Toplam 5 kişi Avukat unvanı ile istihdam edilecektir. Başvurular istenilen belgeler ile birlikte 11/01/2016 tarihinden 25/01/2016 tarihine kadar elden (şahsen veya bir yakını tarafından) teslim edilir veya en geç son başvuru tarihinde Bakanlıkta olacak şekilde postaya verilebilir.

Avukat olabilmek için: 2014 veya 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmak. En az dört yıllık eğitim veren hukuk fakülteleri mezunu olmak. Avukatlık ruhsatnamesi sahibi olmak. Erkek adaylar için sınav tarihi itibariyle askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı kamu personeli sözlü sınavında neler sorulacak?

Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Medeni Usul Hukuku, Ceza Usul Hukuku ve İdari Yargılama Usulü Hukuku konularındaki bilgi düzeyleri. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü. Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu. Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı. Bakanlığın görev alanı ile ilgili bilgi düzeyleri.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.