Ortaöğretim 500 Memur Alımı Başvuru Ekranı! MBSTS 50 - Kurum İçi

Ortaöğretim 500 Memur Alımı Başvuru Ekranı! MBSTS 50 - Kurum İçi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından MBSTS 50 puanı ile 500 yeni memur alımı yapılacak. Kurum içi “naklen” personel alımı başvuruları, şartlar ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı “DİB” 500 memur alımı yapacak. Naklen 250 İmam-hatip alımı ile 250 Müezzin-kayyım alımı olmak üzere 500 kadroya atama süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli başvurular ve tüm sürecin yer aldığı yazımız.

Kamu memur alımı (genel şartlar)

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, halen Diyanet teşkilatında kadrolu çalışıyor olmak, memuriyette adaylığı kalkmış olmak, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında yapılan MBSTS sınavından en az 50 puan almış olmak çalışıyor. Ayrıca adayların başvuru yapacağı unvanda halen çalışıyor olmaması veya müktesebi bulunmaması şartları yer alıyor.

Diyanet memur alımı mezuniyetler ve kontenjanlar

Diyanete 250 İmam hatip alımı için adayların İmam hatip lisesi ya da üstü dini öğrenim mezunu olması, İmam-hatiplik yapmaya mani bir engeli bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca Diyanete 250 Müezzin kayyım alımı için adayların lise veya dengi okul mezunu olması, Müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmaması ve hafız olması gerekiyor. İmam hatip lisesi mezunları için bu şart aranmayacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuruları

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 memur alımı başvuruları 8 Aralık 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurulara dair tüm iş ve işlemleri hemen aşağıda kılavuz ve ekran üzerinden inceleyebilirsiniz. Başvurular DİBBYS Programı üzerinden hemen bu ekrandan yapılabilir.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/diyanet-500-memur-alimi.pdf

DİBBYS başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum