ÖSYM 16 Uzman Personel Alımı

ÖSYM 16 Uzman Personel Alımı

ÖSYM 26 Temmuz 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 5 Ağustos 2016 tarihinde sona ermektedir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığın’da sigortalı olarak çalıştırılacak 16 adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacaktır. Adaylarda aranan genel şartlar ; Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren aşağıda fotoğrafı verilen bölümünden mezun olmak ,  aşağıdaki fotoğrafta belirtilen dil ve düzeylerdeki yabancı dil bilgisini , Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı , Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya bunlara denk sınavlarla belgelemek , başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca Türk vatandaşı olmak , kamu haklarından mahrum olmamak , 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu gereği kasten işlenen bir suçtan mahkum olmamak , askerlikle ilişkisi bulunmamak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecel akıl hastalığı bulunmamak olarak belirtilmiştir.

Alımlarda sınav uygulanacaktır ve giriş sınavı sözlü usülü ile 23 Ağustos 2016 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebileceklerdir. Yapılan değerlendirme sonucunda başarılı sayılanlar ile o bütçe yılı sonuna kadar yeni sözleşme yapılır , başarısız sayılanların sözleşmeleri yenilenmez.

İlan hakkında daha detaylı bilgi başvuru belgelerine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum