ÖSYM 2017 Tercih Kılavuzu ÖSYS Yayınlandı

ÖSYM 2017 Tercih Kılavuzu ÖSYS Yayınlandı

ÖSYS inceleyecek öğrenciler için Başvuracak adaylara tercih Kılavuzu yayınlandı. Önlisans ve Lisans Puan tablosu ve kontenjanlar kılavuzda yer almaktadır. Adaylar yüksek öğretim programlarını iyi incelemeleri gelecekleri açısından önem arz etmektedir.

2017 Yılında yapılan ve Üniversitelere geçiş sınavı sonuçları açıklandı. Öğrenciler şimdi okul tercihlerinde bulunacaktır. Öğrencilerin izleyeceği yol Okul alan, Bölüm ve Kontenjanlarını inceleyerek daha sağlıklı bir yol ile tercih yapmaları gerekmektedir.

2017 ÖSYS tercih işlemleri 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Tercih işlemleri 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Başvurular Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir.

Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü mutlaka okunmalı bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

2017 ÖSYS Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları, Önlisans Tablosu ve Lisans Tabloları Aşağıda verilmiştir.

Başvuracakların Hangi puan sıralaması diliminde, hangi okulu tercih edecek ve okul kontenjanları kaç puan ile kapantı iyi inceleyerek daha sağlıklı bir tercih yolu izleye bilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.