ÖSYM 2017/6 1300 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

ÖSYM 2017/6 1300 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

2017/6 KPSS atamaları kapsamında toplamda 1300 personel ataması yapılacak. Başvurular 20 Haziran 2017 tarihinde başlamış 29 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi internet adresini başvurularını yapabilmektedirler.

19 Haziran tarihinde yayınlanan KPSS 2017/6 kılavuzu kapsamında toplamda 1300 kamu personeli istihdam edilecek. Alım yapılacak 813 kişi tekniker, 487 kişi büro personeli olarak açıklanmıştır.

KPSS 2017/6 kapsamında 1300 kamu personeli alımına başvurmak isteyen adaylar TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM aday şifreleriyle birlikte ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilmektedirler.

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden tercih işlemi yapıldıktan sonra adaylardan 15 TL tercih ücreti de alınacaktır. Tercih ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 1300 kamu memur alımı için adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

İlana başvurmak için en az ön lisans mezunu olmak gerekmektedir. Ön lisans mezunlarında aranan mezuniyet şartları şu şekildedir: “Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, Tapu ve Kadastro, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama, Harita, Harita Kadastro, Harita Teknikerliği, Harita ve Maden Ölçme” olarak belirtilmiştir. Lisans mezunu olan adayların başvuru yapabilmesi için fakültelerin “Tapu ve Kadastro” bölümünden mezun olmaları gerekmektedir.

Başvuruda kullanılacak olan KPSS türü lisans adayları için 2016-KPSS Lisans, ön lisans adayları için 2016-KPSS Ön Lisans olarak belirtilmiştir. İstihdam edilecek personel Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde çalıştırılacaktır.

Ön Lisans mezunu adaylarda aranan nitelikler için tıklayınız. Lisans mezunu adaylarda aranan nitelikler için tıklayınız.

Ön Lisans mezunu adayların hangi bölümlerden mezun olması gerektiğini öğrenmek için tıklayınız. Lisans mezunu adayların hangi bölümlerden mezun olması gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Ön Lisans mezunlarının tercih edebileceği kadrolara ulaşmak için tıklayınız. Lisans mezunlarının tercih edebileceği kadrolara ulaşmak için tıklayınız.

KPSS 2017/6 tercih kılavuzunu incelemek için tıklayınız

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.