ÖSYM 2021 ALES 2 Sonuçlarını Açıkladı! Soru ve Cevaplar Yayımlandı

ÖSYM 2021 ALES 2 Sonuçlarını Açıkladı! Soru ve Cevaplar Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'de 2021 ALES-2 sonuçları açıklandı. İŞte ALES 2 soru ve cevaplarına dair tüm detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’da ALES Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı kapsamında “2021 ALES/2 sınav sonuçları açıklandı”. Ayrıca 2021 ALES/2 sınavı cevap kâğıtları ve aday cevapları da erişime açıldı. İşte ALES 2 sınavına dair sonuç ile soru ve cevaplara dair detaylar.

2021 Ales 2 Sonuçları

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan 2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2021-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Aşağıdaki ÖSYM’nin sonuç açıklama internet sitesinden hemen öğrenebilirsiniz.

ales.jpg

ALES 2 Soru ve Cevapları

ÖSYM tarafından 19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan 2021-ALES/2 adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinde yayımlandı. Yazımızın en sonunda AİS internet sitesine erişim sağlayabilirsiniz.

ALES 2 cevap kağıdı görüntüleme

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Adaylar ayrıca aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

ALES 2 sonuçları.

Ales 2 soru ve cevapları.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum